Techniki Zaawansowane & Tajniki Gry

Giełdy Zakładów

Giełdy zakładów są podobne do innych giełd: przedmioty (zdarzenia sportowe) mogą być sprzedawane i kupowane, zawierane są kontrakty. Nie obstawiasz przeciwko kantorowi, jak w przypadku klasycznych bukmacherów, obstawiasz przeciwko innym użytkownikom giełdy zakładów.

Terminologia nieco sie różni, ale podstawowe zasady są takie, jak na giełdach finansowych. Tak jak giełdy finansowe są efektywnymi mechanizmami wymiany akcji, obligacji czy walut, również giełdy zakładów okazały sie sukcesem internetowych zakładów sportowych.

Po zalogowaniu sie do giełdy zakładów, możesz zobaczyć zestawienia kursów i kwot w puli. Przedstawiają one oferty na zakłady złożone przez innych uczestników rynku. Poniżej pokazano typową sytuację na przykładzie rynku 'Brazylia zostanie Mistrzem Świata':

Tabela pokazujaca giełdy, ich kursy i wolumeny.
  Postaw Wystaw
Kursy 4.70 4.80 5.00 5.10
Pula (€) 2,000 1,000 500 3,000

Obstawianie zakładów

Możesz obstawić zwycięstwo Brazylii przy kursie 4.80 za maks. 1000 EUR. Oznacza to, że inni uczestnicy rynku oferują Ci kurs 4.80 – każdy z oferentów proponuje jakąś kwotę, łącznie dająca pulę 1000 EUR.

Jeśli chcesz postawić na Brazylię, 4.80 jest w tym momencie najlepszym kursem. Jeśli postawisz 200 EUR przy tym kursie, Twój zakład zostanie wypełniony natychmiastowo! Możesz postawić zakład z wyższym kursem, np. 200 EUR przy kursie 4.90 ale ten zakład pozostanie niewypełniony do momentu, kiedy ktoś zdecyduje się zaoferować taki zakład przy Twoim kursie.

Kiedy Twój zakład 200 EUR przy kursie 4.80 zostaje wypełniony, wspomniane 200 EUR zostaje zablokowane na Twoim koncie. Jeśli Brazylia zostanie mistrzem świata, kwota ta zostanie odblokowana, dodatkowo otrzymasz wygraną wynikającą z zakładu. 200 EUR x (4.80 - 1) = EUR 760. Jeśli nie, Twój zakład przegra, a 200 EUR zostanie wypłacone „przeciwnikom” oferującym kurs.

Giełda zakładów nie jest przeciwnikiem. Dla giełdy nie ma znaczenia, czy wygrałeś, czy przegrałeś. Dostarcza ona efektywną i anonimową platformę wystawiania i obstawiania zakładów, która gwarantuje, że otrzymasz wypłatę za wygrany zakład. Jeśli zakładasz sie z kimś, jego potencjalna przegrana jest zablokowana przez Kantor do momentu rozstrzygnięcia zakładu, aby zagwarantować Ci pewność wypłaty wygranej.

Zwróć uwagę, że masz możliwość skorzystania z ofert na zwycięstwo Brazylii przy kursach 4.80 i 4.70. Przypuśćmy, że chcesz postawić 2000 EUR. Możesz postawić 1000 EUR przy kursie 4.80 i 1000 EUR przy kursie 4.70. W sumie postawisz 2000 EUR przy średnim kursie 4.75.

Niekiedy pula przy najwyższym kursie jest bardzo niska. Z tego względu dobrze jest zwrócić uwagę na jakim poziomie są kursy najwyższe w drugiej i trzeciej kolejności.

Wystawianie zakładów

Kiedy Twój zakład 200 EUR przy kursie 4.80 na Brazylię zostanie wypełniony, jedna lub więcej osób jest po przeciwnej stronie. Jeśli Ty postawiłeś na Brazylię, przeciwnicy wystawili kursy na zwycięstwo Brazylii. Postawili przeciwko zwycięstwu Brazylii w MŚ.

Możesz zrobić podobnie, postawić przeciwko jakiemuś wynikowi. To jest cos, czego nie możesz zrobić na stronach bukmacherów i jest to jedna z zalet giełd zakładów.

Kiedy obstawiasz wynik, chcesz jak najwyższego kursu. I odwrotnie, wystawiając zakład, starasz sie zaoferować możliwie najniższy kurs. W naszym przykładzie, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest wystawienie na Brazylię kursu 5.00. Oczywiście możesz zaoferować niższy kurs, ale Twoja oferta pozostanie niewypełniona do chwili, aż znajdą się na nią chętni.

Przypuśćmy, że wystawiasz 50 EUR przy kursie 5.00. Jeśli Brazylia przegra otrzymasz stawkę obstawiającego czyli 50 EUR. Jeśli Brazylia wygra musisz zapłacić obstawiającemu wygrana EUR 50 x (5.00 - 1) = EUR 200.

Ryzykujesz 200 EUR dla wygrania 50 EUR. A to oznacza, że kiedy wystawiasz zwycięstwo Brazylii przy kursie 5.00, to tak, jakbyś postawił na to, że mistrzem świata nie zostanie Brazylia przy kursie 1.25 = (200 + 50)/200).

Prowizja i wysokość kursów po jej opłaceniu

Giełdy zakładów zarabiają pobierając niewielka kwotę od transakcji. Zasady są różne w zależności od firmy, ale zazwyczaj wygląda to w następujący sposób: Przegrany w zakładzie nie płaci nic, podczas gdy Wygrany płaci kilka procent, np. 5%, od swojej wygranej.

Wracając do przykładowych EUR 200 postawionych przy kursie 4.80, prowizja wyniesie 0 EUR 5% jeśli zakład przegra i 5% z 760 EUR, czyli 38 EUR, jeśli zakład wygra. Twoja wygrana po odjęciu prowizji wyniesie 722 EUR. Zatem realny kurs to nie 4.80, a 4.61 ( = (200+722)/200 ).

A więc przy 5% poziomie prowizji, kurs 4.61 u bukmachera odpowiada postawieniu zakładu przy kursie 4.80 na giełdzie zakładów. Porównując kursy z giełdy zakładów do kursów u bukmacherów, należy uwzględniać prowizję dla tych pierwszych, bo u bukmacherów prowizji sie nie płaci. Ponadto różne giełdy maja różne poziomy prowizji, więc jedna giełda zakładów może oferować najlepsze kursy, ale po uwzględnieniu prowizji okaże się, że najlepsze kursy (kursy netto) oferowane są na innej giełdzie.

Masz możliwość wyświetlenia kursów po odjęciu prowizji. Po prostu skorzystaj z darmowej subskrypcji Basic i wprowadź swoje poziomy prowizji w odpowiednich giełdach zakładów. Jeśli nie jesteś zarejestrowany, też zobaczysz kursy, ale uwzględniające poziomy prowizji wprowadzone przez nas. Pokazujemy również kursy WYSTAW po odjęciu prowizji. Kiedy zdecydujesz sie ogladać kursy netto, powyższa tabela będzie wyglądać następująco:

Tabela pokazująca giełdy, ich kursy i wolumeny.
  Postaw Wystaw
Kursy 4.52 4.61 5.21 5.32
Pula (€) 2,000 1,000 500 3,000

Zasady pobierania prowizji są różne, ale dwie cechy są wspólne dla większości giełd zakładów:

 • Poziom prowizji zmniejsza się wraz ze wzrostem Twoich obrotów na giełdzie zakładów. Wysokości obrotów uprawniające do obniżenia prowizji są zazwyczaj dosyć wysokie.
 • Prowizja jest pobierana od Twojej wygranej netto na danym rynku. Przypuśćmy, ze najpierw postawiłeś na Brazylię, a później wystawiłeś kurs na Brazylię. W końcowym rozrachunku zarówno wygrasz, jak i przegrasz na tym rynku. Przypuśćmy, ze Brazylia wygrała, wiec Twoja wygrana na POSTAW to 100 EUR a przegrana na WYSTAW to 80 EUR. Nie zapłacisz wiec prowizji od całych 100 EUR (byłoby to 5% ze 100 EUR czyli EUR 5), ale jedynie od wygranej netto 20 EUR, 5% z 20 EUR czyli EUR 1.

Grając na giełdach zakładów, należy sprawdzić dokładne zasady dotyczące prowizji.

Prawdopodobieństwo i Wartość

Poniżej przedstawiliśmy, jak opierając się na kursach określamy prawdopodobieństwo danego zdarzenia. Kalkulacje są przeprowadzane dla trzech rezultatów, jak w przypadku meczu piłki nożnej, gdzie może dojść do 1 (zwycięstwo gospodarza), X (remis), albo też 2 (zwycięstwo gościa), ale mogą tez być zastosowane jako przypadek ogólny. Jedynym warunkiem jest to, ze rezultaty dla których są podane kursy muszą się wzajemnie wykluczać i razem pokrywać wszystkie możliwe rezultaty wybranego zdarzenia.

Obliczone przez bukmachera prawdopodobieństwa nie zawsze muszą być poprawne. Jeżeli oceniasz, że prawdopodobieństwo jest inne, to nadarza sie dobra okazja, aby zarobić pieniądze na danym zakładzie.

Krok 1 – Kalkulacja wskaźnika zysku bukmachera

Najpierw obliczamy tak zwany wskaźnik zysku bukmachera. Wskazuje on, jaka część stawki bukmacher otrzymuje wstawkach przy każdej płatności €1. Jeśli kurs (europejski) na wygrana gospodarzy wynosi [1], wypłata z zakładu €1, wówczas 1/kurs[1] to cena bukmachera za wypłatę €1 w przypadku wygranej zespołu gospodarzy. Cena za wypłatę €1 niezależnie od wyniku meczu (w przypadku obstawiania wszystkich trzech wyników) wynosi zatem:

Wskaźnik zysku = 1 kursy[1] + 1 kursy[X] + 1 kursy[2]

Przykład

Tabela zawierająca początkowe kursy do obliczeń.
1 Brazylia 1.40
X Remis 3.75
2 Anglia 5.00
Wskaźnik zysku = 1 1.40 + 1 3.75 + 1 5.00 = 0.7143 + 0.2667 + 0.2 = 1.181

W tym przypadku wskaźnik zysku wskazuje, że bukmacher otrzymuje stawkę €1.181 za każde wypłacone €1.

Krok 2 – Kalkulacja bukmacherskiej części wypłaty

Jeżeli bukmacher przyjmuje zakłady w odpowiedniej proporcji, wskaźnik wypłaty (jako część całości stawek dla tego zdarzenia) dla klientów będzie wyglądać następująco:

Część wypłat = 100% × 1 Wskaźnik zysku

Ze wskaźnika wypłat, otrzymujemy część zysku bukmachera określony jako 100% - wskaźnik wypłat.

Przykład (kontynuacja)

Część wypłat = 100% × 1 1.181 = 84.67%

Krok 3 – Kalkulacja prawdopodobieństwa dla każdego rezultatu

Jako ostatni krok pomnóż bukmacherską cenę na każdy rezultat przez część wypłat. To usuwa część ceny, która jest zyskiem bukmachera.

Prawdopodobieństwa są obliczane w następujący sposób:

Prawdopodobieństwo[1] = 1 kursy[1] × Wskaźnik wypłat
Prawdopodobieństwo[X] = 1 kursy[X] × Wskaźnik wypłat
Prawdopodobieństwo[2] = 1 kursy[2] × Wskaźnik wypłat

Przykład (kontynuacja)

Prawdopodobieństwo[1 – Brazylia] = 0.7142 × 84.67% = 60.47%
Prawdopodobieństwo[X – Remis] = 0.2667 × 84.67% = 22.58%
Prawdopodobieństwo[2 – Anglia] = 0.2 × 84.67% = 16.93%

zaokrąglone do 100%.

Co to jest 'ValueBet'?

Wartość jest calkowicie matematyczna metoda kalkulacji jak atrakcyjny jest kurs. Korzystasz z kursów i prawdopodobieństw końcowego rezulatatu, aby ocenic kurs. Czynniki takie jak pozycja w lidze, forma, i kontuzje nie sa brane pod uwage.

Wartością każdego kursu jest oczekiwana wypłata z każdego dolara postawionego. Możesz to wyliczyć z poniższego wzoru:

Wartość = Kurs × Prawdopodobieństwo (%) 100

Jeśli wartość przekracza 1.00, możemy zdarzenie nazwać Wysokim Kursem. Oznacza to, że średnia wypłata za każdego dolara przekracza 1,00. Za każdym razem jak postawisz powyżej jednego dolara, otrzymasz większą wygraną. Dzięki temu znasz prawdziwą wartość danego zdarzenia. Kiedy grasz w ruletkę to wiesz, że prawdopodobieństwo wylosowania czerwonego pola wynosi 18/37. Jednak jeśli dochodzi do zdarzenia sportowego możesz tylko sie domyślać.

Przykład

Jeżeli znajdziesz kurs równy 5.00 na zwycięstwo Anglii nad Brazylia i Anglia ma 30% szans na zwycięstwo to kursy będą miały następująca wartość:

Wartość = 5.00 × 30 100 = 1.50

Jeżeli tylko wartość wynosi powyżej 1.00 to jest to juz Wysoki Kurs. Innymi słowy, statystycznie wygrywasz tylko 3 na 10 razy. Jednak każdorazowo wygrana wynosi pięciokrotność stawki. Daje to wypłatę w wysokości $15, jeżeli stawka zawsze wynosiła $1. Jest to średnio 1.50 wypłata na kupon, co właśnie daje Wysoki Kurs.

Sposób wykorzystania ValueBets

Wysokie Kursy to sposób na znalezienie naprawdę wartościowych kursów, wśród ogromnej ich liczby dostępnej na stronie. Jest to sposób na wybranie tych, które oprócz wysokich kursów, są też w miarę pewne.

Zauważ, że Wysokie Kursy z tą samą wartością, na przykład 1.05 mogą mieć różne stopnie prawdopodobieństwa. Jeśli szukasz swojej wielkiej szansy - naprawdę wysokiej wygranej - Wysokie Kursy z małym prawdopodobieństwem, ale i naprawdę wysokim kursem mogą Cie zainteresować.

Kalkulacja Surebetów

Co to jest Surebet?

SureBet lub inaczej zakład arbitrażowy to zestaw zakładów, w którym masz pewność wygranej, niezależnie od wyniku obstawianego meczu. Nie możesz przegrać.

W BetBrain, prezentujemy dwa typy SureBetów, SureBety 'postaw/postaw', kiedy masz pewność wygranej obstawiając wszystkie możliwe wyniki, oraz SureBety 'postaw/wystaw', kiedy masz pewność wygranej obstawiając i wystawiając ten sam wynik.

SureBety postaw/postaw

Rozpatrzmy mecz tenisowy, w którym grają Hewitt i Federer, gdzie dwóch bukmacherów, Bukmacher 1 i Bukmacher 2, oferują takie oto kursy:

Tabela pokazująca przykład Surebetów trzydrogowych.
  Hewitt Federer
Bukmacher 1 3.00 1.40
Bukmacher 2 2.65 1.55

Wspomnine firmy oferują inne kursy. W tym przypadku aż tak różne, że możesz obstawić SureBeta bazującego na obu możliwych rozstrzygnięciach.

Przypuśćmy, że chciałbyś wygrać €100 niezależnie od wyniku. Obstawiając €100 / 3 na Hewitta w Firmie 1 i €100 / 1.55 na Federera w Firmie 2, osiągniesz to. Twoja całkowita stawka to:

Prawdopodobieństwo[2 – Anglia] = 0.2 × 84.67% = 16.93%

Kiedy mecz zostanie zakończony, jeden z zakładów wygra drugi przegra, ale niezależnie od wyniku, Ty zyskasz €100 - €97.85 = €2.15 . Zarobek €2.15 na postawionych €97.85 oznacza 2.2% zwrotu z inwestycji. Nieźle jak na jedno czy dwudniową inwestycję.

W powyższym przykładzie były tylko dwa możliwe rozstrzygnięcia. Ale SureBety postaw/postawa sprawdzają sie we wszystkich rodzajach zakładów, w których możesz postawić na wszystkie możliwe wyniki. Np. możliwy jest SureBet na mecz piłkarski, w którym obstawiasz zarówno zwycięstwo gospodarzy jak i remis oraz zwycięstwo gości.

Surebety postaw/wystaw

Spójrzmy na ten sam przykład, ale teraz na giełdzie zakładów Exch. Kursy przestawiają sie następująco:

Tabela pokazująca przykład Surebetów z wykorzystaniem Back i Lay.
  Hewitt
Bukmacher 1 3.00
Giełdy Back 2.65
Lay 2.75

Giełda zakładów pobiera prowizję od wygranych; przyjmijmy, że jest to 3% od zysku netto. Oznacza to, że kursy netto po odjęciu prowizji będą wyglądać następująco:

Tabela pokazująca przykład Surebetów z wykorzystaniem Back i Lay, c. d.
  Hewitt
Bukmacher 1 3.00
Giełdy Back 2.60
Lay 2.80

Kurs Lay 2,80 oznacza, że możesz przyjąć zakład na zwycięstwo Hewitta i że, po potrąceniu prowizji, wypłacisz stawkę przemnożoną przez 1,80 jeśli Hewitt pokona Federera, a otrzymasz cała stawkę -jeśli przegra.

Załóżmy teraz, że zawierasz zakład na zwycięstwo Hewitta u Bukmachera 1 za €100 i jednocześnie zakład Lay ze stawka €100 na giełdzie zakładów. Możliwe są dwa rozstrzygnięcia:

 1. Federer wygrywa. W takim przypadku przegrywasz zakład u Bukmachera 1, ale otrzymujesz €100 stawki zakładu zaakceptowanego na Exch. Twój zysk netto wynosi €0.
 2. Hewitt wygrywa. W takim przypadku musisz zapłacić (2,8 - 1) x €100 na giełdzie, co jest równe stracie netto €180. U Bukmachera 1 jednak odbierasz wypłatę w wysokości 3 x €100, czyli €200 netto. Tak wiec Twój łączny zysk netto to €20.

Tym sposobem nigdy nie przegrasz, a możesz wygrać €20. Podobnie jak przy tradycyjnych SureBetach, również w tym przypadku możliwe jest takie rozłożenie stawek, aby zysk był identyczny, niezależnie od rozstrzygnięcia.

Subskrypcja BetOnValue i Kalkulator SureBetów

W zależności od rodzaju subskrypcji w BetOnValue, SureBety będą publikowane z pewnym opóźnieniem. Od rodzaju subskrypcji zależy również włączenie SureBetów back-lay. Zobacz nasze produkty subskrypcji BetOnValue.

Z poziomu każdego SureBeta przejdziesz za pomocą linka do Kalkulatora Surebetów. Pomoże Ci on w obliczeniu poprawnych stawek. Kalkulator umożliwia obliczenie stawek dla najlepszego SureBeta dla danego zdarzenia. W obliczeniach możesz również uwzględnić niższe kursy innych bukmacherów, które z pewnych względów mogą być dla Ciebie bardziej atrakcyjne — na przykład, ponieważ masz dostępne środki na danym koncie lub możesz zagrać za większa stawkę. Kalkulator SureBetów może też wziąć pod uwagę różne waluty, których używasz na swoich kontach oraz poziomy płaconej przez Ciebie prowizji na giełdach!

Uwaga

Aby wykorzystać SureBeta, musisz być zarejestrowany u wszystkich bukmacherów, których kursy wygenerowały SureBeta, czyli dwóch lub trzech. Obliczenia nie zawierają kosztów związanych z wpłatami i wypłatami pieniędzy na i z kont bukmacherów. Istnieje także ryzyko anulowania juz postawionych zakładów. Jak również niektórzy bukmacherzy nie akceptują zakładów na pojedyncze mecze.

Strategia Surebet

WSTEP

Ten krótki przewodnik na temat arbitrażu pomoże Ci zacząć i wyrobić sobie pewne dobre nawyki podczas gry. Nie jest on w żadnym wypadku wyczerpujący. Z czasem nauczysz sie więcej, czerpiąc zarówno z własnego doświadczenia jak i z rozmów z innymi ludźmi. Uważaj i bądź sprytny!

SZYBKOŚĆ MA ZNACZENIE!

SureBety pojawiają się i znikają. W szczególności te, w skład których wchodzą kursy z giełd zakładów bywają krótkotrwale, ponieważ działania użytkowników potrafią zmienić kurs w mgnieniu oka. Musisz być zatem szybki.

Przede wszystkim, potrzebujesz szybkiej informacji. Tylko produkt SureBet Pro może ja zapewnić. Poszukujemy aktywnie nowych SureBetów natychmiast po otrzymaniu każdej zmiany kursów od bukmacherów i błyskawicznie publikujemy je na stronie. Korzystamy przy tym z najszybszej usługi gromadzenia danych.

Zauważ, ze mimo to, tak naprawdę kursy nie zmieniają sie w czasie rzeczywistym a prędkości mogą sie róznić pomiędzy bukmacherami w zależności od sposobu dostępu do ich systemów kursów. Nasz wyspecjalizowany zespół pracuje bezustannie nad zwiększeniem liczby dostępnych bukmacherów i poprawieniem szybkości gromadzenia danych.

Zawierając zakłady, szybko wyrobisz sobie dobre nawyki. Najprostsze rady to:

 • Przechowuj informacje konta w jednym miejscu, do którego masz łatwy dostęp.
 • Nie zamykaj okien ze stronami bukmacherów — mogą sie przydać później.
 • Zawsze kontroluj stany kont przed zawarciem pierwszego zakładu, aby uniknąć konieczności dokonywania depozytu pomiędzy zakładami. Może sie nawet zdarzyć, że przekroczyłeś juz dzienny limit płatności kartą kredytową i depozyt nie będzie możliwy.
 • Sprawdzaj godziny rozpoczęcia zdarzenia i staraj sie nie grac SureBetów bezpośrednio przed rozpoczęciem zdarzenia. Może Ci wtedy zabraknąć czasu na reakcję, jeśli zdarzy sie cos nieprzewidzianego.
 • Nie forsuj sie! Kiedy jesteś zmęczony, zrób sobie przerwę lub zakończ grę. W innym przypadku narazisz sie na błedy i utratę zysku wypracowanego przez nawet kilka tygodni.

KSIĘGUJ

Jeśli grasz dla zysku, musisz wiedzieć czy Ci sie to udaje. Jedynie prowadzenie starannego wykazu wszystkich zakładów może Ci to zapewnić. Przy tradycyjnym obstawianiu i ograniczonej liczbie kont, jest to dosyć proste. Przy arbitrażu, potrzebujesz innych metod, ponieważ będziesz używać większej liczby kont.

Najprostszą i najbardziej niezawodną metodą jest odnotowywanie zmian stanów poszczególnych kont.

PRZYKŁAD

 • Masz 20 kont o łącznym stanie €10.000 na początku miesiąca.
 • Stan ten zwiększa sie do €12.000 na końcu miesiąca.
 • W trakcie miesiąca dokonałeś depozytów na łączną kwotę €500 (netto).
 • Twój zysk wynosi zatem €12,000 - €10,000 - €500 = €1,500.

W momencie obliczania łącznego stanu kont, niektóre zakłady mogą pozostawać otwarte. Zaryzykowane kwoty zostały odjęte od stanu konta, ale tak naprawdę stanowią aktywa, które nie mogą być zignorowane i wycenione na zero. W takiej sytuacji, najprostszym sposobem obliczania stanu kont jest uwzględnienie wszystkich otwartych zakładów, tak jakby zostały one anulowane lub rozliczone po kursie 1,00. Jeśli wszystkie otwarte zakłady są składowymi SureBetów o zwrocie przekraczającym 0%, takie podejście jest nieco konserwatywne, ale należy również uwzględnić element ryzyka. Do celów praktycznych podejście to nadaje sie jednak bardzo dobrze.

PRZYKŁAD

Na jednym ze swoich kont masz:

 • Stan środków w wysokości €1.500.
 • Otwarte zakłady typu back z łącznym ryzykiem (stawka) €200.
 • Otwarte zakłady typu lay z łącznym ryzykiem €300.
 • Łączny stan kont powinieneś w tej sytuacji obliczyć w następujący sposób €1,500 + €200 + €300 = €2,000.

Jeśli zaś chodzi o depozyty netto, obliczenia należy przeprowadzać z punku widzenia kont, z których pieniądze wychodzą. Tak więc, dokonując depozytu, zamiast patrzyć na to, co pojawia się na koncie u bukmachera, patrz na sumę, która opuściła twoje konto bankowe, kartę kredytową, lub jakiekolwiek inne źródło transakcji. Jeżeli natomiast wypłacasz środki, nie patrz na kwotę odjętą z konta u bukmachera, tylko na kwotę, która pojawi się na Twoim koncie bankowym. W ten sposób uwzględnisz również wszystkie koszty transakcji.

RYZYKO ANULOWANIA ZAKŁADÓW

Bukmacherzy, a nawet giełdy, mogą anulować Twoje zakłady, po ich złożeniu online. Typowym uzasadnieniem takiej decyzji jest 'oczywista niepoprawność” kursów. Po zagraniu zakładów składających się na SureBet, anulowanie jednego z nich wystawi Cię na ryzyko przegranej w przypadku, gdy anulowany zakład okaże się wygrany. Rozsądnym rozwiązaniem jest wtedy zagranie zakładu minimalizującego straty, korzystając z drugiego w kolejności najlepszego kursu, nawet jeśli zamiast małej wygranej oznacza to małą stratę.

Niestety wielu bukmacherów nie poinformuje Cię nawet o anulowaniu zakładu, przez co dowiesz się o tym wtedy dopiero po fakcie. Oznacza to, że musisz oszacować ryzyko unieważnienia zakładu przed jego zagraniem.

Jeżeli błąd w kursach wydaje się prawdopodobny, co z reguły ma miejsce, gdy zwrot z SureBeta jest bardzo wysoki, postępuj rozważnie. Przy SureBetach o wysokim zwrocie, używaj tabeli porównującej kursy z BetBrain, aby zobaczyć, który bukmacher ma najbardziej ekstremalne kursy. To właśnie przy nich zachowaj szczególną ostrożność.

Wysłanie do bukmachera zapytania z prośbą o potwierdzenie poprawności kursów przed złożeniem zakładów jest dobrym pomysłem, ale spowoduje oczywiście, że najczęściej nie zdołasz takiego SureBeta zagrać, ponieważ kursy zmienią się zanim otrzymasz takie zapewnienie. Pomimo tego, czasami warto to zrobić. Strategia SureBet jest strategią wielu małych kroków i nie polega na jednorazowym rozbiciu banku. A jeśli po anulowaniu zakładu nie dopisze Ci szczęście, pozbieranie się po stratach może zająć długi czas. Jednym z możliwych rozwiązań jest monitorowanie zakładów, które uważasz za potencjalnie ryzykowne w kontekście anulowania, po ich złożeniu. Możesz sprawdzić zakład jakiś czas po jego zawarciu, lub robić to okresowo, powiedzmy codziennie, aż do momentu rozliczenia zakładu.

Giełdy unieważniają zakłady zdecydowanie rzadziej niż bukmacherzy. W końcu to nie one oferują kursy. Takie sytuacja też może się jednak zdarzyć. Przykładowo, giełda może odkryć, że zamieszczona informacja meczowa jest niepoprawna, na przykład źle oznaczono gospodarza albo godzinę rozpoczęcia meczu. Wszystkie zakłady mogą wtedy zostać anulowane, a rynek otwarty ponownie. To samo dotyczy bukmacherów, przed złożeniem zakładu sprawdzaj zatem nie tylko kurs, ale również informację meczową.

KOLEJNOŚĆ ZAWIERANIA ZAKŁADÓW

Grając SureBet, wszystkie składowe zakłady musisz oczywiście postawić możliwie szybko, jeden po drugim, aby uniknąć zmian kursów, które mogą w międzyczasie nastąpić. Dokonasz tego otwierając strony wszystkich bukmacherów, tworząc kupony i wpisując w każdym żądaną stawkę, aż do momentu potwierdzenia, przed potwierdzeniem pierwszego zakładu.

Kolejność składania zakładów z pewnością jest ważna. Zawsze zaczynaj od zakładu, którego szanse akceptację oceniasz najniżej. Kluczowym elementem jest tutaj stawka.

Niektórzy bukmacherzy (i wszystkie giełdy) publikują dopuszczalny limit stawki na kuponie, przynajmniej na etapie bezpośrednio poprzedzającym potwierdzenie zakładu, wielu jednak nie zdradza limitu przed próbą zawarcia zakładu. Może się zatem zdarzyć, że uda Ci się zagrać jedną stronę SureBeta, ale tylko połowę stawki drugiej strony. W takim przypadku będziesz musiał uzupełnić zakład, korzystając z drugiego w kolejności najlepszego kursu na tę stronę, o ile jest to możliwe. Aby uniknąć opisanej wyżej sytuacji, zacznij od zakładu z największym ryzykiem ograniczenia stawki.

Jeśli grasz wyłącznie na giełdzie, zacznij od zakładu z najniższą płynnością. Jego zniknięcie jest najbardziej prawdopodobne.

DEPOZYTY I WYPŁATY

Koszty transakcji mogą potencjalnie pochłonąć dużą część Twojego zysku.

PRZYKŁAD

Przyjmijmy, że chcesz zagrać SureBeta o zwrocie 1,5%, za stawkę €1.000. Jeśli użyjesz do tego trzech bukmacherów, obciążających dokonane przy pomocy karty kredytowej depozyty 1%-ową prowizją a wypłaty 2%-ową, łączny koszt transakcji wyniesie 1,52% (o ile dokonasz depozytów przed zagraniem SureBeta i wypłat tuż po jego rozliczeniu):

 • Aby uzyskać €1.000 na wszystkich kontach, wydajesz €1010,10.
 • Z €1.000 robi się €1015 dzięki SureBetowi.
 • A po wypłaceniu pieniędzy na konto bankowe, zostajesz z sumą €944,7, tracąc 1,52%.

Tak więc, w przybliżeniu, Twój zwrot jest równy zwrotowi z SureBeta pomniejszonemu o sumę dwóch kosztów transakcyjnych, 1.5% - 1% - 2% = -1.5%.

Wpłacając i wypłacając środki, szukaj zatem tanich rozwiązań. Karty kredytowe z reguły są jedną z droższych metod dokonywania transakcji, portfele elektroniczne, jak na przykład Moneybookers czy Neteller są na ogół dużo tańsze. Prowizje za tę samą usługę bardzo się różnią u poszczególnych bukmacherów.

Z powyższego przykładu możesz mylnie wywnioskować, że zwrot z SureBeta powinien przewyższać koszty transakcji, aby całość była opłacalna. Jeżeli zastosujesz lepszą strategię transakcyjną, nie musi tak być. Wymaga to jednak nadwyżek płynności na kontach.

PRZYKŁAD (kontynuacja)

 • Zacznij od zdeponowania nie €1.000, ale €10.000. W związku z tą transakcją poniesiesz koszt w wysokości €101. Wydałeś zatem łącznie €10.101.
 • Zagraj następnie swojego SureBeta o zwrocie 1,5%. Twój zysk wyniesie € 15, stan jednego z kont się zwiększy a stan pozostałych ulegnie obniżeniu. Łączny stan wszystkich kont wzrośnie do € 10.015.
 • Powtarzając to następnego dnia, zarobisz kolejne €15. Tak jak wcześniej, stan jednego z Twoich kont wzrośnie, pozostałych zaś zmaleje. Łącznie będziesz mieć na kontach €10.030.
 • Kontynuuj grę przez jakiś czas. Kolejny depozyt będzie potrzebny dopiero, kiedy zabraknie Ci środków na koncie. Jest to jednak mało prawdopodobne, jako że stawki zakładów są relatywnie niskie w porównaniu z początkowymi stanami kont. Prawdopodobieństwo zajścia takiej sytuacji można porównać do prawdopodobieństwa uzyskania dziesięciu reszek pod rząd w dziesięciu kolejnych rzutach monetą, jest więc niezwykle małe. Zakładamy zatem, że do dalszej gry nie będą potrzebne kolejne depozyty.
 • Przyjmijmy, że, po wielu zakładach, łączny stan konta wzrósł do €11.000.
 • Wypłać teraz €1.000, przywracając łączny stan kont do wyjściowego poziomu €10.000. Koszt wyniesie €20. Twój zysk na tym etapie, po odliczeniu kosztów transakcji, wyniesie €1,000 - €101 - €20 = €879.
 • Zwiększając systematycznie stan swojego konta dzięki strategii SureBet, możesz dokonywać kolejnych wypłat. Od tej pory możesz cieszyć sie zyskiem pomniejszonym o 2% kosztów transakcji. Na każde wypracowane €1.000 zysku płacisz €20 za otrzymanie pieniędzy do reki.
 • Jedynym ograniczeniem w powyższym scenariuszu jest konieczność posiadania wystarczających środków, aby depozyty nie były konieczne.
 • Podsumowując: nigdy nie wypłacaj pieniędzy z konta, na którym możesz ich potrzebować w przyszłości. Wtedy zarobisz nawet na SureBetach o zwrocie o wiele niższym niż koszty transakcji!

UŻYWANIE KALKULATORA SUREBETÓW

Aby używać kalkulatora SureBetów w sposób optymalny, stosuj się do następujących wskazówek:

 • UWAGA: Kalkulator SureBetów zakłada, że używasz kursów w formacie europejskim (dziesiętnym). Jest to podyktowane wygodą obliczeń. Jeżeli używasz innego formatu kursów, próba obliczenia SureBeta wygeneruje błąd.
 • Możesz się spotkać z SureBetami, których nie będziesz w stanie wykorzystać (kiedy na przykład nie możesz założyć konta u jednego z bukmacherów). Przejdź do działu Moi Bukmacherzy i usuń tego bukmachera z listy. Zniknie on z tabel z kursami, ze strony z SureBetami i z Kalkulatora Surebetów.
 • Przeglądanie strony z SureBetami rozpoczynaj od góry. Możesz wykorzystać pierwszy SureBet lub nie. Niezależnie od tego co zrobisz, po jego zbadaniu, możesz go usunąć ze strony ukrywając wszystkie SureBety, zawierające jeden lub więcej składających się nań zakładów. W ten sposób na stronie wyświetlane będą jedynie niezbadane jeszcze przez Ciebie SureBety. Im krótsza ich lista, tym łatwiejszy przegląd. W połączeniu z nowoczesną technologią, która umożliwia publikację SureBetów bezpośrednio w przeglądarce, bez jakiejkolwiek potrzeby odświeżania strony, składa się to na bardzo efektywny system wykrywania i wykorzystywania SureBetów.
 • W idealnej sytuacji, stawki dla SureBeta są obliczane w sposób gwarantujący identyczny zwrot, niezależnie od rozstrzygnięcia. Do celów praktycznych zaokrąglamy je jednak do najbliższej liczby całkowitej. Oznacza to, że dla poszczególnych rozstrzygnięć zysk jest nieco inny. Możesz sprawdzić zysk dla każdego rozstrzygnięcia w przypadku jego wystąpienia.
 • Waluta zysków jest identyczna z walutą wybraną dla łącznego ryzyka.
 • Zauważ, że dla zakładów typu lay, stawką jest stawka zakładu, który akceptujesz. Nie jest nią ryzyko, które podejmujesz. Jeżeli przyjmujesz zakład typu lay o kursie 5,00 za stawkę €200, Twoje ryzyko wynosi €200 x (5 – 1) = €800. To właśnie dlatego stawki przy SureBecie typu back-lay nie sumują się do całkowitego ryzyka.
 • Na giełdach zakładów stawka ograniczona jest często do dostępnej kwoty. Zdarza się to również u bukmacherów o restrykcyjnej polityce limitowej. W takiej sytuacji zablokuj stawkę na jej maksymalnej wysokości, aby obliczyć pozostałe stawki oraz łączne ryzyko.
 • Możesz dokonywać kalkulacji SureBetów nawet kiedy waluty Twoich kont nie są identyczne. Korzystamy z kursów wymiany walut Europejskiego Banku Centralnego, które uaktualniane są co godzinę. W każdej chwili możesz zmienić walutę danego bukmachera, domyślnymi wartościami będą jednak te ustawione przez Ciebie w dziale Moi Bukmacherzy.
 • Wysokość prowizji dla giełd może zostać ustawiona ręcznie. Domyślnymi wartościami są te podane w dziale Moi Bukmacherzy.
 • Wartość kursów może być modyfikowana ręcznie. Powiedzmy, że po wejściu na giełdę zakładów, stwierdzasz, że kursy różnią się nieco od tych pokazywanych przez BetOnValue. Wprowadź nowe kursy, kliknij Oblicz i sprawdź zysk.
 • Kalkulator pozwala na wypróbowanie innych niż najlepsze dostępne kursów. Wystarczy wybrać innego bukmachera z rozwijanej listy. Przydaje sie to w sytuacjach, kiedy na przykład
  • Nie masz konta lub wystarczających środków u bukmachera z najwyższym kursem a możesz go zastąpić innym, z niewiele gorszym kursem.
  • Zmiana kursów u bukmachera z najwyższym kursem.
  • Kursy w BetOnValue mogą być uaktualniane podczas pracy z kalkulatorem SureBetów. Kursy w kalkulatorze pozostaną jednak niezmienione.
 • Jeśli używasz systemu księgowania, otrzymasz również linki pomagające zarejestrować każdy z zakładów.